Igor Brown

Igor Brown (1955)

Izrael

 

2006 Vlastní pohled

 

Pochází z ukrajinského Lvova. Žije střídavě v zemědělském městečku Ganey-Yehuda (Jidášova zahrada) a v Tel Avivu v Izraeli. Pracuje na uměleckých projektech v Evropě, Asii i Jižní Americe.

Od roku 1973 studoval tříletý program na uměleckoprůmyslové škole ve Lvově. Po jeho absolvování nastoupil na Akademii výtvarných umění v Charkově, kterou ukončil v ateliéru monumentálního sochařství v roce 1980. Od roku 1990 žije trvale v Izraeli.

Igor se zúčastnil desítek sochařských sympozií na Ukrajině a v Izraeli, jakož i v mnoha dalších destinacích na celém světě. Značné zkušenosti získal především při sochařském zpracování různých druhů mramoru, pískovce, žuly a vápence, za něž se mu dostalo mnohých ocenění. Igorovy práce je možné zhlédnout především v exteriérech, pro které na sympoziích přímo vznikají, ale také v charkovských a lvovských galeriích nebo ve výstavních sálech v Tel Avivu.

Brownova socha, označovaná termínem “vlastní vidění”, má podobu skulptury s perforací, jejíž důmyslná geometrie dovedně formuje vidění kontur sochy i prostoru ve výseči.